Technologia

Firma produkuje elementy wykończeniowe w technologii opłaszczowywania listew okleiną naturalną. Podkład z drzew iglastych jest suszony do wilgotności poniżej 8%. Następne wycinane są z niego wszelkie wady i łączone jest w długość na miniwczepy, co gwarantuje wysoką jakość i dużą stabilność podkładu.

Dzięki zaawansowanej technologii drewno pozbawione jest naprężeń naturalnych, co zapewni stabilność podkładu. Na tak przygotowany podkład nakładana jest wysokogatunkowa okleina naturalna. Technologia produkcji oparta jest na nowoczesnych maszynach gwarantujących doskonałą jakość i wysoki poziom produktu. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu kontrolowane są wszystkie kluczowe elementy produkcji tj.: suszenie, kształtowanie, oklejanie, wykańczanie.

W ofercie dostępne są listwy w naturalnych okleinach krajowych i egzotycznych.

Listwy przypodłogowe fornirowane stanowią ok 70% produkcji, natomiast pozostałą część stanowią listwy z litego drzewa oraz malowane cokoły MDF.

Listwy z litego drzewa produkowane są na nowoczesnych maszynach przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Listwy suszone są do odpowiedniej wilgotności, wycinane są wszelkie wady (sęki, biele itp.) oraz poddawane obróbce mechanicznej. Jako producent listew przypodłogowych możemy zagwarantować szeroki wybór wzorów oraz realizację nietypowych zamówień. Bazujemy na następujących rodzajach drewna: dąb, jesion, sosna, merbau.

Technologia produkcji białego cokołu jest bardzo prosta. Płyta MDF po odpowiednim wycięciu profilu jest malowana wysokiej jakości farbami poliuretanowymi (2 warstwy podkładu oraz 1 warstwa lakieru wykończeniowego) i utwardzane lampami UV. Farby są w pełni ekologiczne, a ten rodzaj farb stosowany jest również do produkcji łóżeczek i mebelków dla dzieci. Standardowym produktem jest biały cokół, ale oczywiście jesteśmy w stanie wykonać listwy w każdym dowolnym kolorze z palety NCS lub RAL. Na życzenie klienta przygotowujemy również listwy do samodzielnego malowania (surowy MDF).

W swojej ofercie posiadamy również schody, blaty kuchenne, materiały ścierne dla parkieciarzy, sklejki oraz płyty stolarskie.